XXII LETNIE IGRZYSKA LZS

Drużyna Dziwnowa uczestniczyła w XXII Igrzyskach LZS Samorządów Gmin Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody odbyły się na obiektach sportowych w Płotach. W ogólnej klasyfikacji Dziwnów zajął V miejsce. Nasi zawodnicy zdobyli 10 medali: 5 srebrnych i 5 brązowych. W programie Igrzysk znalazły się konkurencje typowo sportowe /bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, koszykówka/ jak i rekreacyjno – sportowe /rzut palem, przeciąganie liny, rzut podkową do celu, rzut lotką do tarczy, siłowanie na rękę, przenoszenie partnera, siatkarski mikst, skok w dal z miejsca, rzuty osobiste do kosza, podbijanie piłki głową w parach wielobój vipów/.
Dla naszej drużyny medale zdobyli: Michał Skrzypczyk: 3 srebrne /bieg na 100 m, przenoszenie partnera – w parze z Kacprem Mietlukiem i podbijanie piłki głową z partnerem – w parze z Sewerynem Kalitą/ i 1 brązowy w skoku w dal z miejsca oraz IV miejsce w skoku w dal, Jerzy Janawa /srebrny w pchnięciu kulą i brązowy w wieloboju vipów/, Maciej Gliczyński – /rzuty osobiste/, drużyna koszykówki /Maciej Gliczyński, Patryk Trojak, Patryk Wesołowski i Piotr Kraszkiewicz/ Magda Frankowska i Seweryn Kalita w mikscie siatkarskim i Julia Apanasewicz – brązowy w rzucie lotkami do tarczy. Tuż za podium uplasowała się nasza drużyna w przeciąganiu liny, minimalnie przegrywając walkę o brązowy medal.