1 listopada – kwesta na kamieńskim cmentarzu


W Dzień Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Kamieniu Pomorskim już po raz ósmy odbędzie się kwesta na rzecz odnowienia zabytkowych i opuszczonych nagrobków osób zasłużonych i pionierów naszego miasta oraz tych o znaczeniu historycznym. Organizatorem kwesty jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej. W tym roku po raz trzeci zbierać będziemy na remont Kwatery Saperów Wojska Polskiego znajdującej się na kamieńskim cmentarzu, którzy polegli podczas rozminowywania Ziemi Kamieńskiej w czerwcu 1945 r. Celem kwesty będzie przeprowadzenie ostatniego – trzeciego etapu prac remontowych obejmującego odnowienie czwartej i piątej zbiorowej mogiły kwatery, które znajdują się na najgorszym stanie.
1 listopada będziemy z puszkami tradycyjnie przy bramach prowadzących na nasz cmentarz od strony ulic – Szczecińskiej i Cypriana Kamila Norwida.
Tegoroczna kwesta została zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zarejestrowana pod numerem 2023/4603/OR oraz zamieszczona na ministerialnym portalu zbiórek publicznych. Rok temu, dzięki hojności naszych Darczyńców zebraliśmy 5 357,55 zł. Dzięki tym środkom udało się odnowić drugą i trzecią zbiorową mogiłę Kwatery Saperów.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej