53. MFMOiK Kamień Pomorski


Już za tydzień zapraszamy wszystkich miłośników muzyki poważnej na inaugurację 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczyna się od koncertu inauguracyjnego 16 czerwca i potrwa do finału w dniu 25 sierpnia. Organizatorzy zaplanowali łącznie dwanaście koncertów, jedenaście z nich odbędzie się  tradycyjnie w piątkowe wieczory lata, jeden zaś, koncert dodatkowy – w sobotę 8 lipca. Każdorazowo miejscem koncertów będzie zabytkowe wnętrze kamieńskiej katedry, wpisanej na listę pomników Prezydenta rzeczypospolitej Polskiej.  W festiwalu udział wezmą zarówno wybitni artyści z kraju i zagranicy, jak i utalentowani debiutanci: organiści, orkiestry, zespoły kameralne, chóry i soliści. W repertuarze znajdą się dzieła od mistrzów renesansu i baroku po czasy współczesne; prezentowana będzie muzyka wielu krajów, w tym także polska.

Organizatorami tego najstarszego na Pomorzu Zachodnim festiwalu, odbywającego się nieprzerwanie od 53 lat, promującego dokonania muzyki klasycznej, są Burmistrz i Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim, Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. Nasi partnerzy w organizacji to Kamieński Dom Kultury, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim oraz Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Metropolita Szczecińsko-Kamieński Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Patronat medialny sprawują TVP Szczecin, Radio Szczecin, Kurier Szczeciński oraz Szczeciński Serwis Informacyjny Infoludek.pl. Sponsorami tegorocznego festiwalu są Grupa Energetyczna Brzostek, G.EN. Gaz Energia S.A., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. Kamień Pomorski, SGB Bank Spółdzielczy w Wolinie, Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A., Bagińscy Spa, Hurtownia Materiałów Elektrycznych TWN sp. z o.o., Ciastkarnia Piekarnia Żelek, Jantar – Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji.
Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Zachodniopomorskiego.