Anna Rejchert srebrną medalistką Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych

W miniony weekend 16-18 czerwca 17-osobowa reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych wystartowała w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA w Łodzi. Zawody te uważa się za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii Dzieci szkół podstawowych. Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportu Dzieci i Młodzieży Mariana Woronina zostały rozegrane na pięknym Stadionie AZS-u Łódź. W Finale Ogólnopolskim wystartowało w sumie 2500 dzieci z 80 miast Polski. Podczas zawodów pogoda była słoneczna i sprzyjała poprawianiu własnych rekordów życiowych. Dla większości były to pierwsze zawody o tak wysokiej randze. Fenomenalnym wynikiem popisała się Anna Rejchert zawodniczka UKS „Chrobry” Międzyzdroje oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, która w znakomitym stylu zdobyła srebrny medal w biegu na 300m z wynikiem 43,77 (III klasa sportowa). Wynik Anny jest aktualnie trzecim wynikiem w Polsce w tabelach rocznika 2004 na dystansie 300m. Bardzo dobry występ zanotowała również Hanna Szymańska w biegu na 60m rocznika 2006, która zajęła 12. miejsce z rekordem życiowym 9,00 a tuż za nią w tej samej kategorii wiekowej 13. miejsce zajęła Kornelia Orszulak z rekordowym wynikiem 9,03. Wyróżniający rezultat osiągnął również Szymon Błasiak, który w biegu na 300m w roczniku 2005 zajął 10. miejsce z wynikiem 46,61. Już od września tego roku zapraszamy wszystkie dzieci z do udziału w kolejnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych w Międzyzdrojach. Szczegóły zostaną podane na stronie internetowej www.uks.jupe24.pl. Wyjazd na Finał Czwartków do Łodzi został dofinansowany przez Gminę Międzyzdroje.