Bosman najlepszą drużyną fazy zasadniczej KALF

W minioną niedzielę (02.02) zakończyła się pierwsza część rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Dzięki zwycięstwu w bezpośrednim starciu Bosman Chomino został najlepszym zespołem rundy zasadniczej. W pozostałych meczach Aleksandria pokonała Zryw i wyprzedziła go w ligowej tabeli, Repro rozgromiło Diablo a KP PSP pewnie ograło Auto-Naprawę Tycjan.

Rywalizację w pierwszą niedzielę lutego rozpoczęły drużyny Aleksandria Team oraz Zryw Zamoście. Ponieważ obydwa zespoły w ligowej tabeli dzieliły zaledwie dwa oczka, był to przysłowiowy pojedynek o sześć punktów. Lepiej z niego wyszli zawodnicy drużyny złożonej przede wszystkim z graczy oldbojów kamieńskiego Gryfa, którzy już w pierwszej połowie objęli prowadzenie po trafieniu Artuka Lalaka. W drugiej części meczu wynik ustalił Piotr Przybysz, dzięki czemu Aleksandria wyprzedziła Zryw i sezon zasadniczy zakończyła na piątej pozycji.

W kolejnym starciu ‘wykartkowana’ drużyna KP PSP Kamień Pomorski podejmowała Auto-Naprawę Tycjan Wysoka Kamieńska. Mimo osłabienia bardziej doświadczony zespół strażaków był faworytem tego starcia. Swoją wyższość potwierdził już w jednej z pierwszych akacji, kiedy to gola trafił Radosław Cyburt. Zawodnik Vinety Wolin jeszcze przed przerwą dorzucił kolejną bramkę a po przerwie skompletował nieklasycznego hattricka. Ponieważ do siatki trafili jeszcze Filip Lalak i Maciej Bocian a po przeciwnej stronie barykady Kacper Pęcak nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego KP PSP pewnie wygrało 5:0 i w zależności od wyniku pojedynku Bosman – Medicina mogło liczyć na drugą lokatę w ligowej tabeli.

W trzecim starciu mieliśmy typowe pojedynek ligowego kolosa z beniaminkiem. Doświadczone Repro Service Pol podejmowało outsidera Diablo Team, które musiało sobie radzić bez swojego lidera Bartka Zabielskiego. Rożnica klas była aż zanadto widoczna. Obrońcy tytułu czasami bawiąc się zdobywali gol za golem ostatecznie wygrywając 16:0. Cztery trafienia zaliczył Mateusz Wróbel, trzy Dawid Sandzewicz a po dwa Bartosz Sasin, Daniel Sutor i Kamil Kacperek. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Patryk Wikło, Paweł Zabierek, Yaroslav Olenyuk.

Ostatni niedzielne starcie pomiędzy Bosmanem Chomino i Mediciną decydowało, która z tychże drużyn zakończy fazę zasadniczą na fotelu lidera. Obydwa zespoły podeszły do niego z dużym respektem. W efekcie czego zgromadzeni w kamieńskiej hali kibice obserwowali piłkarskie szachy i małą liczbę sytuacji bramkowych. W pierwszych piętnastu minutach drogę do bramki rywala znalazł jedynie najlepszy strzelec KALF-u Szymon Włodarek, który to wykorzystał długi wyrzut ręką Ireneusza Benedyczaka. Pięknie przyjął piłkę i mimo asysty obrońców sprytnym strzałem pokonał Sławomira Ingaszewskiego.
W drugiej połowie rolę się odwróciły za sprawą Patryk Jankowskiego, który dwoma mocnymi, po ziemi strzałami dwukrotnie pokonał legendę kamieńskiego Gryfa. Najpierw zrobił to z rzutu wolnego a później po szybkim rozegraniu autu. W końcówce emocje sięgnęły zenitu. Medicina atakowała, w rolę zawodnika z pola wcielał się także Ireneusz Benedyczak. Narażała się przy tym na kontry. Po jednej z nich na 47. sekund przed końcem popularny Benek nieprzepisowo powstrzymywał Mateusza Sałdę przed oddaniem celnego strzału do pustej bramki. Ponieważ był ostatnim zawodnikiem to sędziowie nie tylko podyktowali rzut wolny, ale także ukarali bramkarza czerwonym kartonikiem. Osłabiona Medicina nie zdołała już wyrównać oraz na domiar złego w najbliższy weekend będzie musiała radzić sobie bez swojego golkipera. Natomiast Bosman dzięki bezpośredniemu zwycięstwu został najlepszą drużyną rundy zasadniczej XXI edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Wszystkie wyniki ostatniej kolejki sezonu zasadniczego:
Aleksandria Team – KS Zryw Zamoście 2:0 (1:0)
bramki: Artur Lalak, Piotr Przybysz

Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kamieńska – KP PSP Kamień Pomorski 0:5 (0:2)
bramki: Radosław Cyburt 3, Filip Lalak, Maciej Bocian

Repro Service Pol– Diablo Team 16:0 (9:0)
bramki: Mateusz Wróbel 4, Dawid Sandzewicz 3, Bartosz Sasin 2, Daniel Sutor 2, Kamil Kacperek 2, Patryk Wikło, Paweł Zabierek, Yaroslav Olenyuk

6. KS Zryw Zamoście 9 pkt.
7. Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kam. 3 pkt.
8. Diablo Team 0 pkt.

Teraz drużyny z zachowaniem swoich punktów przystępują do rywalizacji w następujących grupach:
Grupa A: Bosman Chomino, Repro Service Pol., Aleksandria Team, Diablo Team
Grupa B: Medicina, KP PSP Kamień Pomorski, KS Zryw Zamoście, Auto-Naprawa Tycjan Wysoka Kam.

W rozgrywkach grupowych rozegrane zostaną trzy kolejki. Zespoły, które w swoich grupach zajmą miejsca 1-2 zagrają w półfinale, pozostałe powalczą o miejsca 5-8.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną dwie kolejki KALF. Już teraz serdecznie zapraszamy. Ich pary przedstawiają się następująco: