E-Mocni w Łukęcinie 15.01.2019 r.


Na kolejne spotkanie „e-mocni cyfrowe umiejętności, realne korzyści” w Łukęcinie 15.01.2019r. oczywiście przybył komplet kursantów.
Znowu poruszono cale mnóstwo interesujących tematów i przećwiczyliśmy różne możliwości korzystania z niby oczywistych usług – a jednak wielu rzeczy nie wiedzieliśmy.
Dowiedzieliśmy się co to są katalogi np. biblioteczne na przykładzie katalogu naszej biblioteki w Dziwnowie i strony www.bibliotekadziwnow.pl poznaliśmy do czego służy katalog, na czym polega wyszukiwanie i jak wyszukiwać w innych bibliotekach interesujących nas pozycji, bo dowiedzieliśmy się, że jeśli biblioteka czegoś nie ma to może dla nas wypożyczyć w innej placówce.
Dowiedzieliśmy się mnóstwo informacji o tym jak robić zakupy w sieci, jak sprawdzić kontrahenta, dlaczego bezpieczniej dla kupującego jest płacić kartą a nie przelewem, gdzie znaleźć porównywarkę cen – jakie są porównywarki, jakie „myki” cenowe robią sprzedawcy aby sprzedać w atrakcyjnej cenie swój towar. Jakie mamy prawa i możliwości zwrotu jeśli zakup nie spełnia naszych oczekiwań.
Dowiedzieliśmy się co to są czaty, czego nie należy ujawniać i jak z nich bezpiecznie korzystać.

Poruszyliśmy temat Tworzenia własnych materiałów online, wprowadzenie do konta Google. Zainicjowany też został temat z Portalami społecznościowymi – czyli m.in. Facebookiem.
Dogłębnie zajmiemy się tymi tematami na kolejnym spotkaniu e-Mocnych już w poniedziałek 11.02.2019 o godz. 16.00 w Świetlicy Środowiskowej w Łukęcinie.
Zapraszamy chętnych z innych terenów Gminy Dziwnów do zgłaszania się do wzięcia udziału w szkoleniach, w najbliższym czasie rozpoczną się również szkolenia online.
Podamy informacje o spotkaniu w MBP dla zainteresowanych, pokażemy w jaki sposób można uzyskać dostęp do Platformy Szkoleniowej.
Proszę zaglądać na nasza stronę www.bibliotekadziwnow.pl i na naszego Facebooka Biblioteka Dziwnów, jest podpięty również pod nasza stroną.

Organizatorem kursów jest Urząd Miasta Dziwnowa, realizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie.
Zapraszamy do kontaktu i do odwiedzin przy ul. Reymonta 10
Tel. 913813547;
Tel. 662442585;
Mail biblioteka@dziwnow.pl; mbpdziwnow@interia.eu; filiadziwnowek@nteria.eu;