Jak spędziłeś wakacje ma znaczenie – trofea rozdane


Nie ma jednego „poprawnego” sposobu na spędzanie czasu wolnego. To zależy od twoich marzeń i możliwości. Jak spędzasz wakacje ma znaczenie, ponieważ wakacje to czas odpoczynku i tworzenia wspomnień. Wyjątkowe chwile zostają z tobą na zawsze i właśnie takich chwil nie zabraknie uczestnikom letnich konkursów internetowych „Fundacji Benefis”. Dyplomy, podziękowania, rozmaite nagrody oraz puchary Grand-Prix już zostały rozdane. Warto także nadmienić, że dyplomy są uznawane przy składaniu wniosków do stypendiów artystycznych oraz dodają punktów w rekrutacji na studia. Gratulujemy osiągnięć! Życzymy również inspiracji twórczych i niech każdy dzień przynosi nową okazję do rozwoju talentów i osiągania celów.

Podczas wakacji masz okazję odkryć nowe miejsca, kultury i tradycje. To poszerza twoje horyzonty i rozwija twoją wiedzę o świecie. Nie zawsze trzeba się wybierać w daleką podróż, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.
Oprócz oceny artystycznych umiejętności uczestników projekt „Star Bridge of the Islands Worldwide” („Wyspy Cały Świat”) nosi charakter edukacyjny. Letnia edycja konkursu była zorganizowana przez „Fundację Benefis” (wyspa Wolin) wspólnie z „Music School – Music Masters” z Port Moresby, z Papua-Nowej Gwinei (po Australii, drugie co do wielkości państwo w Oceanii, leży w Melanezji, położone w większości na wyspie Nowa Gwinea).
W sezonie letnim do internetowych konkursów „Fundacji Benefis” – „Digi-Form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide” zgłosiło się 478 uczestników z 30 krajów: Azerbejdżan, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Кuba, Cypr, Dania, Estonia, Francja, Niemcy, Irlandia, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Malezja, Niderlandy, Nigeria, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Tajlandia, USA, Wenezuela, Ukraina.
Polskę tym razem reprezentowało 67 miast i miejscowości: Aleksandrów Łódzki, Augustów, Bełchatów, Białystok, Bielawa, Bokiny, Bukowice, Bydgoszcz, Cedynia, Chełm, Chojnów, Ciechanów, Głogów Małopolski, Gorlice, Grudziądz, Iwonicz-Zdrój, Janów Lubelski, Janów Podlaski, Jasło, Jemielnica, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kłodzko, Kłyżów, Kobyłka, Kraków, Krosno, Kruszyna, Książenice, Lidzbark Warmiński, Lubartów, Lublin, Łańcut, Łapy, Łęczna, Łódź, Łuków, Łupianka Stara, Moryń, Nasutów, Niegłowice, Niwiska, Nowa Brzeźnica, Nowa Ruda, Nowy Targ, Nowy Tomyśl, Opole Lubelskie, Polanica-Zdrój, Poniatowa, Poznań, Przerąb, Puchaczów, Różana, Rzeszów, Strzegom, Strzyżów, Suwałki, Szczecin, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Toruń, Urszulin, Warszawa, Wrocław, Zakroczym, Zamość, Zawiercie.
Jury oceniało uczestników indywidualnie w zależności od wieku. Brane pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wykonawców, artyzm, dobór strojów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny.
Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix w kilku nominacjach osobno.

Konkurs „Digi-Form-Art” („Karawana Kultury”):

Milana Fayzullova – GRAND-PRIX VOCAL STUDIO, kat. 13-15 lat
Instruktor Ursel Oja, Ülenurme Muusikakool, Estonia, Tartumaa

Tymon Bitkowski – GRAND-PRIX VOCAL LIVE, kat. 7-9 lat
Instruktor Karolina Marchlewska, Aneta Dąbska – Studio Muzyki Rozrywkowej, Polska, Lublin

Jolanta Szymczyk – GRAND-PRIX VISUAL ARTS, kat. 20-25 lat
Polska, Lublin

Anghel Roxana Antonia – GRAND-PRIX PIANO, kat. 10-12 lat
Nauczyciel Viliga Alina, Colegiul de Arte „Sabin Dragoi”, Rumunia, Arad

Marcin Sokoleńko – GRAND-PRIX MUSIC (Saxophone), kat. 20-25 lat
Nauczyciel prof. dr hab Andrzej Rzymkowski, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Polska, Tomaszów Lubelski

Monach Angelina – GRAND-PRIX DANCE, kat. 13-15 lat
Instruktorzy Kim Lyudmila i Yevgeny, Saracki Dom Kultury, Ukraina, Sarata

Konkurs „Star Bridge” („Wyspy Cały Świat”):

FARCIK – GRAND-PRIX VOCAL LIVE, kat. 10-12 lat
Instruktor Anna Lutz, Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie, Polska, Bielawa

Amelia Kowalska – GRAND-PRIX VISUAL ARTS, kat. 13-15 lat
Instruktor Hanna Kościelska, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Edukator”, Polska, Polanica-Zdrój

Pink + White (Klara Tarnowska – harfa, Malwina Pękalska – wiolonczela) – GRAND-PRIX MUSIC, kat. 13-15 lat
Nauczyciel Barbara Stalmierska, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych 1 i 2 st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Polska, Szczecin

Oprócz dyplomów i podziękowań najlepsi uczestnicy otrzymali dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Są to specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych w Estonii, Izraelu, Bułgarii, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, Rumunii, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, USA, na Malediwach oraz w Polsce (m.in w Polonijnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolęda polska chodzi po świecie” oraz letnich Ogólnopolskich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim – 2024).

„Fundacja Benefis” dziękuje jurorom, partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie wiosennej edycji konkursów „Digi-Form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide”.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów twórczych i mamy nadzieję, że się zobaczymy w konkursach edycji jesiennej.

Fundacja Benefis, Wolin