Już jutro otwarcie wystawy rzeźby Romualda Wiśniewskiego w MHZK


Jutro (9 bm.) w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej rozpoczną się Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa. O godzinie 16.00 otworzy je wernisaż wystawy rzeźby Romualda Wiśniewskiego.
Romuald Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (gdzie uczył się u znanych polskich rzeźbiarzy m.in. Gustawa Zemły, Jana Kucza, Tadeusza Łodziany, Piotra Gawrona, i Janusza Pastwy) oraz Wydziału Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Mieszka w Gościnie w powiecie kołobrzeskim. W swej pracowni, znajdującej się w maleńkiej wsi Kamica, tworzy w brązie, kamieniu, ceramice i drewnie. Jego prace, znajdujące się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, były wielokrotnie wystawiane nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Szwecji i Korei Południowej. Romuald Wiśniewski jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”, współtwórcą oraz członkiem Rady Programowej pomorskiego magazynu literacko-artystycznego „Latarnia Morska”, członkiem Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Kołobrzeg, a od 2010 r. prezesem działającego w tym mieście Bałtyckiego Stowarzyszenia „Sieciarnia” w Kołobrzegu.
Wystawa „Retrospekcje”, której otwarcie nastąpi jutro w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej ukazuje dorobek 25. lat pracy artystycznej rzeźbiarza.
Serdecznie zapraszamy!
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej