„Koncert Uniwersytecki” pamięci księdza prałata Jana Ubermana


Chór Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na „Koncert Uniwersytecki” pamięci księdza prałata Jana Ubermana, proboszcza parafii w Wolinie w latach 1986-2013. Koncert odbędzie się 25 czerwca 2017 r. o godz. 19.30 w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie. 

Koncert rozpocznie Bogdan Narloch, absolwent klasy organów prof. Leona Batora w gdańskiej Akademii Muzycznej, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie, nauczyciel w koszalińskim Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. W swoim dorobku posiada nagrania CD prezentujące między innymi historyczne organy i muzykę organową Pomorza.
Koncert poprowadzi jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków, uznany specjalista w zakresie muzyki dawnej, profesor śpiewu w Royal Academy of Music w Londynie – maestro Paul Esswood.
Chórowi towarzyszyć będzie orkiestra, której głównym obszarem działalności jest wykonawstwo i propagowanie muzyki dawnej – Capella Thoruniensis.
Chór przygotuje do koncertu obecny dyrygent – dr Tadeusz Buczkowski, który ze szczecińską chóralistyką związany jest już od ponad 50 lat!

W koncercie zaśpiewają:
– Aldona Bartnik – sopran
– Lucyna Boguszewska – sopran
– Olga Maroszek – mezzosopran
– Dawid Kwieciński – tenor
– Michał Sobiech – baryton
– Łukasz Maciąg – bas

W programie:
„Toccata i Fuga F-dur BWV 540” Jan Sebastian Bach
„Zadok the Priest” George Frideric Haendel
“Missa Pastorycya” Józef Zeidler
„Magnificat” Jan Sebastian Bach

WSTĘP WOLNY