Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek pt. „Absurd nie czytać”


6 października 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek pt. „Absurd nie czytać”. Był to czas pełen atrakcji dla naszych młodych czytelników przygotowany przy współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym. Pracownicy WPN zorganizowali dla uczestników warsztaty edukacyjne o życiu zwierząt występujących w naszych lasach i ich zmysłach. Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć świat tak jak widzą go zwierzęta. Do tego posłużyły nam okulary i specjalne soczewki. Następnie przyszedł czas na pracę plastyczną. Dzieci miały za zadanie pomalować w odpowiedni sposób figurki zwierząt.

Była również okazja do wspólnej zabawy z wykorzystaniem chusty Klanza. Uczestnicy mieli za zadanie utworzyć jednokolorowy trójkąt z chusty co było nie lada wyzwaniem. Następnie każdy wesoło tańczył w rytm muzyki latynoskiej.

Po podwieczorku w postaci pizzy dzieci miały za zadanie wydostać się z escape roomu. Na naszych najmłodszych czekało wiele zagadek, szyfrów i krzyżówek! Był to prawdziwy świat magii i fantastyki. Cała zabawa dostarczyła uczestnikom dużo wiedzy o bibliotece i czytelnictwie. Obie grupy nie dawały za wygraną, a czas ukończenia zadania był bardzo zbliżony dlatego od wygranej pozostałych uczestników dzieliły sekundy! Obu grupom poszło znakomicie, którym bardzo gratulujemy.

Na zakończenie zwycięska grupa otrzymała upominki. Były również słodkie nagrody pocieszenia.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów, którym dziękujemy za otrzymane gadżety.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za ten wspólnie spędzony czas, a szczególnie Paniom: Elżbiecie Waliszewskiej-Lorent oraz Alicji Turowskiej z Wolińskiego Parku Narodowego za poprowadzenie inspirujących warsztatów i stworzenie miłej atmosfery.

Zapraszamy już niebawem na kolejne noce pełne atrakcji, animacji i uśmiechu!

mgr Karolina Malec