Olimpiada


W sobotę 12.11.2017 r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada Sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. „FALA” Międzyzdroje (Żaki, skrzaty i bambini). Dzieci w wieku od 4  do lat 8 bawiły się pod opieką trenerów klubu.
Wykorzystując atut pięknej naszej hali sportowej w Międzyzdrojach, klub sportowy „Fala” przygotował „Olimpiadę Sportową” dla naszych najmłodszych zawodników w myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” przyczynić się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat, popularyzując sport i piłkę nożną. Otwarcie nastąpiło o godzinie 14.00, przygotowano konkurencje dla dzieci i rodziców, zabawa trwała do 18.00

Dzieci wraz z Rodzicami zostały podzielone na cztery zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych razem i osobno rywalizując ze sobą . Drużyny sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: tor przeszkód, slalom piłkarski + strzał, rydwany (slalom z materacem), kelner, tor przeszkód z hasłem, zbijak inaczej, bieg po buty, tunel, rzut do kosza oraz mecze piłkarskie.
Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy także rywalizując w konkurencjach pokazali swoim pociechom, że sprawność i kondycja jest na dobrym poziomie.
Slalomy, strzały piłką, kelner, tory przeszkód, rzuty do kosza to konkurencje, w których uczestnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami.

Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair play w sporcie oraz współdziałania w grupie. Na koniec moment oczekiwany przez najmłodszych mecz czyli „Liga Mistrzów – Rodzice kontra dzieciaki”, rozgrywane na całej hali sportowej, w którym było mnóstwo emocji, wiele bramek, zapał i chęci olbrzymie młodych adeptów piłki nożnej.
Promując aktywność ruchową wśród dzieci w tym wieku wykorzystać można naturalna troskę rodziców o swoje pociechy. Jak łatwo się domyślić w dużym stopniu w organizacji pomogli rodzice, przygotowując poczęstunek -mini bufet, jak również poświęcając swój czas dla dzieci czynnie włączając się w przebieg olimpiady. Duże podziękowania należą się Rodzicom za wkład i pomoc – Wielkie Dziękuje.
Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Wielkie Gratulacje, Brawa i  wręczenie Dyplomu dla każdego.

Był to piękny dzień z pozytywnymi emocjami…. i najważniejsze niezapomniany przez najmłodszych.
Życzymy wszystkim dzieciom jak największych sukcesów, aby dochodziły do jak najlepszych wyników sportowych.

„Sport jest jak rzodkiewki – mało kto uprawia, ale każdy to lubi” (B.Brzeziński).