Podziękowanie od Sztabu 1415 w Kamieniu Pomorskim dla wszystkich zaangażowanych w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim


Druga niedziela stycznia jak co roku wyzwala wiele pozytywnych emocji w tym roku były one szczególne i miały charakter międzynarodowy. Na kamieńskim finale gościliśmy znakomite piosenkarki z Irlandii, które zachwyciły kamieńską publiczność koncertem utrzymanym w konwencji tradycyjnej irlandzkiej muzyki. Shinead Pokall i Ella Berke były oczarowane naszą imprezą i serdecznym przyjęciem w Kamieniu Pomorskim i Mareną Spa, która udzieliła im gościny. Wcześniej na orkiestrowej scenie wystąpili artyści zaprzyjaźnieni z Kamieńskim Domem Kultury -Luki (Łukasz Wasiak) który pozyskuje coraz większe grono fanów i swoim krótkim występem przekazał im wyjątkowo dużo dobrej energii. Również Sebson (Sebastian Kamiński) swoim występem (jednym z pierwszych na scenie) zaintrygował słuchaczy. Mamy nadzieję że ten występ będzie początkiem udanej kariery. Staje się już tradycją że podopieczni Kadeku przygotowują okolicznościowy utwór rapowy. W tym roku stworzyły go: Marta Kiersztyn, Ada Brząkała, Beata Wołosiak. Ze Szczecina ze swoim zespołem przyjechała kamienianka Ola Przybyła – z wielką przyjemnością obserwujemy rozwój tej artystki. Razem z Olą wystąpili: Adam Grudziński – gitara, Kamila Grzybowska – gitara, Paweł Duma – cajon.
Animacje dla dzieci przygotowały praconice PSONI Marta Suszek i Paulina Elszkowska.

Tradycją są również występy na orkiestrowej scenie tancerzy z Klubu Tańca Sportowego Focus. W tym roku dopingował ich sam szef Tomasz Konury. Dziękujemy również za ekspresyjny pokaz tancerzom z grupy Keep i ich trenerce Aleksandrze Kapczyńskiej. Kamieński Dom Kultury reprezentował zespół podopiecznych Włodzimierza Derkacza w składzie: Marta Kiersztyn, Beata Wołosiak, Zosia Siomka. Zagrały z nami również O Rety! Flażolety! Podopieczni Joanny Jarząb-Brendy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Stu trzydziestu dwóch wolontariuszy którzy kwestowali profesjonalnie rozliczył zespół kierowany przez Małgorzatę Kołodziejczyk w składzie Anna Garlińska, Bartłomiej Bott, Żaneta i Patryk Grzegorczyk, Iwona Garlińska, Michał Budka, Romana Kołodziejczyk, Izabella Jaceicz, Dorota Konarska i Grzegorz Konarski.

Najwięcej do swoich puszek zebrali:

3753,44 – Anex Michał Simankowicz,
1940,25 – Joanna Zgierska
1601,04 – Daniel Klamborowski
1557,64 – Elżbieta Gieroń
1405,10 – Marcin Rapsiewicz
1113,60 – Anna Wypych
1037,07 – Bartłomiej Madoński
1027,20 – Rozalia Forgiel
1023,00 – Lidia Radtke
1000,18 – Wiktoria Hałabaty

Serdeczne podziękowania składamy współorganizatorom:
• Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim dyrektorowi Danielowi Klamborowskiemu i jego współpracownikom,
• Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu,
• Szkołom z terenu Gminy Kamień Pomorski,
• Zespołowi Anexu i Pistacchio Ice & caffee,
• Fontannie Czekoladowej, Sandrze i Mariuszowi Tetelom,
• Fotobudce, Karolinie i Tomaszowi Tetelom,
• Bartłomiejowi Madońskiemu i Happy Time,
• Marenie Spa w Międzywodziu,
• Nauczycielom z kamieńskich szkół za słodki poczęstunek
• Stanisławowi Salankowi, Irenie Litwińskiej i zespołowi z PZERiI za zorganizowanie grilla
• Zespołowi z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie obleganego stanowiska bibliotecznego,
• Parkowi Miniatur i Kolejek w Dziwnowie Bartoszowi Piaścikowi i jego współpracownikom za kolejkę i jej obsługę.

Byli z nami przedstawiciele sanepidu.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Stanisławowi Kurylle i strażakom z OSP za zorganizowanie światełka do nieba. Był z nami zespół z MKŻ Opti w Kamieniu Pomorskim. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przekazali swoje dary na licytację, którą profesjonalnie przeprowadził Miłosz Krzyżanowski a wspierali go Łukasz Brenda i Wiktoria Bujak.

Szczególne podziękowania dla Wiesława Żelka którego orkiestrowy tort został wylicytowany za kwotę 4000 złotych przez Arkadiusza Lenkowskiego. Dziękujemy Pizzerii Aleksandria, Radzie Rodziców SP2 w Kamieniu Pomorskim, Reginie Walczak, Irenie Danielak, Ośrodkowi Szkolno-wychowawczemu w Kamieniu Pomorskim, Bożenie Muńdziakiewicz, MB- Foto Michałowi Budce, Grażynie i Henrykowi Matuszakom, Janinie Kołodzińskiej, Zofii Bachorek, Henrykowi Łysiakowi, Bartłomiejowi Madońskiemu, Klubowi Sportów Wodnych Dziwnów, Dorocie Juszkowskiej-Łysiak, Natalii Zubowicz, Bosch Service Agnieszce i Arturowi Walczakom, Sebastianowi Kamińskiemu, Fizjoterapeucie Mateuszowi Zalewskiemu, Ośrodkowi Wczasowemu Relax z Międzywodzia, MKŻ-Opti w Kamieniu Pomorskim, Tomaszowi Rafałowiczowi (Mechanika Pojazdowa TOMI), Grażynie Paś, Łukaszowi Wasiakowi, Pasiece za Stodołą z Trzebieszewa – Aleksandrze i Krystianowi Mielniczukom, Grażynie Stodulskiej, Markowi Sikorze (EKO LAB Fotex), Jerzemu Sitarskiemu, Arturowi Łąckiemu (Hotele GRYF), Marszałkowi Jarosławowi Rzepie, Damianowi Głowackiemu, Kindze i Wojciechowi Budysiom, Centrum Sportów Walki Energy Gold Team, Fanatykom Gryfa, Jackowi i Ewie Koszelom (Delta Vital Resort), Zdzisławowi Soboniowi oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

Szczególne podziękowania dla strażaków z OSP w Stuchowie, którzy jak co roku niezawodnie grali z naszym sztabem. Serdeczne podziękowania składamy Dariuszowi Gołdynowi i Sebastianowi Wodzińskiemu (Grand Music) za doskonałe nagłośnienie imprezy oraz Mateuszowi Wodzińskiemu za zorganizowanie dyskoteki.

Sztab bardzo dziękuje firmie ochroniarskiej Alkon za sprawną i profesjonalną ochronę. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał również ratownik medyczny Mariusz Jurczak.

W imieniu Sztabu 1415 w Kamieniu Pomorskim
Stanisław Motyka