Polsko – Niemiecka Wymiana Młodzieży Kamień Pomorski – Oberschleissheim 07 – 13 maj 2017 roku


Przez siedem majowych dni przebywała w Kamieniu Pomorskim grupa uczniów z Bergwald Schule w Oberschleissheim. Wspólnie z podopiecznymi Kamieńskiego Domu Kultury uczestniczyli w warsztatach tematycznych, wycieczkach krajoznawczych, grach zespołowych oraz zabawach integracyjnych.
Wymiana była kontynuacją listopadowego spotkania w Ośrodku Młodzieżowym w Oberschleissheim. Goście z Bawarii rozpoczęli pobyt w Kamieniu Pomorskim od zwiedzania miasta i jego najważniejszych zabytków. W poniedziałek młodzież uczestniczyła w polsko – niemieckich warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Roberta Bochenko – dziennikarza i organizatora pokazów kulinarnych. Młodzież polska przygotowywała potrawy niemieckie a niemcy przygotowali żurek i bigos.
W kolejnych dniach młodzież uczestniczyła w warsztatach medialnych, w czasie których montowała nakręcone przez siebie filmy pod okiem Michała Ćwiklińskiego.
Młodzież uczestniczyła również w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Kubika i Dominikę Stefańską.
Niewątpliwą atrakcją były wizyty w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie oraz w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach. W czasie wymiany powstało sporo ciekawego materiału filmowego.
Na zakończenie projektu młodzież uczestniczyła w rejsach po Zalewie Kamieńskim.
Projekt został sfinansowany ze środków Polsko – Niemieckiej Wymiany Młodzieży.

Kamieński Dom Kultury