„Portret natury” w kamieńskim Muzeum


Od tego wtorku w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zobaczyć możemy wystawę „Portret natury”, na której pokazywane jest malarstwo słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z naszego województwa oraz wielkopolskiego Miedzichowa.
Kuratorami ekspozycji są szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk oraz prezes golczewskiego UTW Janina Kołodzińska. Wystawa jest plonem pleneru malarskiego (trwającego od 25 sierpnia do 1 września), który w tym roku odbył się już po raz piąty w Ośrodku Wczasowym „Familijni” w Dziwnówku w ramach „Letniej Szkoły Seniora”.
Ekspozycję tworzy 38 obrazów, których tematem stała się nadmorska natura. Oprócz jednego namalowanego przez (reprezentującą kamieński UTW) Grażynę Stodulską znalazły się na niej także prace seniorów z Barlinka (Maria Jastrzębska i Jadwiga Wesołowska), Bornego Sulinowa (Anna Kasperek, Anna Nowak i Mirosława Szurlej), Golczewa (Halina Chudzicka, Maria Kloch, Janina Kołodzińska, Marianna Michalak, Maria Sadłocha, Helena Włodarczyk), Gryfic (Monika Artiuch i Janina Chudy), Gryfina (Izabela Bigielmajer, Bożena Czerwonka, Bogusława Kryczka, Teofila Laska i Jan Wysoczański), Koszalina (Henryka Adamczyk, Maria Boczkowska, Anna Dąmbska, Renata Jasiul, Kazimiera Orlikowska i Wanda Zabrocka), Polic (Jolanta Gwardecka i Wanda Orda), Pyrzyc (Lila Boczkowska i Wiktoria Wiszniowska-Kijana), Wałcza (Danuta Hofman i Elżbieta Śliwińska), wielkopolskiego Miedzichowa (Eugeniusz Napierała) oraz obraz szczecińskiej graficzki i malarki Dominiki Odrowąż.
Wystawa przybyła do Kamienia Pomorskiego z Golczewa i będzie prezentowana naszym Muzeum do 31 grudnia. Następnie, do końca czerwca przyszłego roku, zobaczymy ją w Gryficach, Nowogardzie, Gryfinie, Pyrzycach i w szczecińskim Urzędzie Marszałkowskim.
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej