Przywitanie Sputnika III i Mateusz Stodulskiego


Zapraszamy do Mariny Kamień Pomorski na uroczyste powitanie jachtu Sputnik III kończącego rejs dookoła świata. Starujemy w sobotę 2 czerwca o godzinie 16.00 programem dla najmłodszych „Piracka Przygoda, chrzest morski”, który potrwa do godziny 19.00. Zapraszamy dzieci, rodziców, żeglarzy, mieszkańców Kamienia Pomorskiego i wszystkich, którzy chcą być w tej radosnej chwili z nami. Mateusz Stodulski kończy swój wielki rejs.
O 16.00 Sputnik III z Mateuszem Stodulskim na pokładzie przekroczy most w Dziwnowie. Za mostem przywitają go jachty i łodzie, które będą towarzyszyły Sputnikowi w ostatnim etapie rejsu „Sputnikiem dookoła Ziemi” , który zakończy się tam gdzie się zaczął – w Marinie Kamień Pomorski. Zapraszamy wszystkich chętnych, żeglarzy, motorowodniaków, wędkarzy. Każdy kto ma coś pływającego może asystować Sputnikowi. Gdy Sputnik III będzie znajdował się na Zalewie Kamieńskim, na wysokości pławy K3 i będzie go już można dostrzec z kamieńskiego nabrzeża, z amfiteatru odpalony zostanie salut armatni. To będzie około godziny 16.30. W Marinie Mateusz Stodulski pojawi się około godziny 17.00.
Jacht powracający z długiego rejsu do macierzystego portu wygląda szczególnie. Pod salingiem wywieszone będą banderki wszystkich państw po wodach których żeglował Sputnik. Będzie ich 24! Na topie masztu powiewać będzie niebieska wstęga, której każdy milimetr długości odpowiada 1 przepłyniętej mili morskiej. Niebieska wstęga Sputnika będzie miała 32,4m długości!!!
Sputnik III zacumuje przy pomoście A znajdującym się najbliżej molo. Po oficjalnych i tych mniej oficjalnych powitaniach przy pubie Messa na terenie mariny odbędzie się biesiada żeglarska. Będzie tort od Piekarni Żelek. Będą szanty, ognisko i żeglarskie opowieści do białego rana.
Wszyscy, którzy zdecydują się asystować na swoich łodziach Sputnikowi we wpłynięciu do Mariny Kamień Pomorski będą w sobotę i niedzielę zwolnieni z opłat portowych, oraz otrzymają darmowy poczęstunek (kiełbasa z grilla, piwo oraz zupę rybną). Komitet powitalny wypływa z Mariny Kamień Pomorski o godzinie 15.00. Zbiórka przed biurem mariny o godzinie 14.30. Zapraszamy!