Relacja z rajdu Odjazdowy Bibliotekarz


W sobotę, 1 lipca bibliotekarze z kamieńskiej Biblioteki , po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd Odjazdowy Bibliotekarz. Chociaż pogoda nie do końca dopisała , grupka śmiałków wyruszyła rowerową kolumną w drogę. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego też uczestnicy dodali do swoich strojów pomarańczowe akcenty, a rowery przystroili pomarańczowymi pomponami i chorągiewkami wykonanymi przez same bibliotekarki.
W tym roku celem wycieczki było Rozwarowo, gdzie mieści się firma państwa Smolczyńskich Dach-Reed, zajmująca się produkcją dachów z trzciny.
Na miejscu mogliśmy obejrzeć maszyny służące do kolejnych etapów uprawy i zbioru trzciny, magazyny z zebranymi wiązkami tej rośliny. Oprowadzający nas pracownik firmy bardzo ciekawie opowiadał o produkcji tych pięknych, ekologicznych pokryć dachowych.
Odwiedziliśmy także świetlicę w Rozwarowie, gdzie obejrzeliśmy wystawę prac pana Stanisława Motyki.
Rajd zakończył piknik zorganizowany przy Bibliotece. Strudzeni rowerzyści odpoczęli, częstując się smakołykami z grilla , wyśmienitymi ciastami oraz innymi specjałami przygotowanymi przez bibliotekarki.
Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Smolczyńskim za możliwość zwiedzenia ich firmy.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd za rok.

PiMBP w Kamieniu Pomorskim