Tydzień Bibliotek w Międzyzdrojach


W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. ?Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa?. Hasło XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi ?Biblioteka. Oczywiście!?. Oczywiście, mamy nadzieję, że wybiorą Państwo naszą bibliotekę, by wspólnie z nami miło spędzić majowe dni. Serdecznie zapraszamy.
8 maja o godz. 9:00 specjalnie dla przedszkolaków zorganizujemy warsztaty teatralno-plastyczne pt. ?Zula obrończyni zwierząt?. Przez zabawę chcemy uczyć najmłodszych ochrony praw zwierząt. Te zajęcia wyjątkowo odbędą się w Przedszkolu ?Morskie Skarby? w Międzyzdrojach.
9 maja o godz. 16:00 zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty plastyczne ?Mądre głowy szyją sowy?.
10 maja o godz. 8:20 i 10:30 ? odbędą się spotkania autorskie z Joanną Olech, autorką m.in. bestsellerowej ?Dynastii Miziołków?. Na spotkanie zostaną zaproszone dzieci klas 3-4 Szkół Podstawowych z Gminy Międzyzdroje.
11 maja o godz. 18:00 odbędzie spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem, polskim dziennikarzem, pracującym głównie jako reportażysta i korespondent wojenny, autorem książek ?Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie?, ?Miraż. Trzy lata w Azji?, ?Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki?, prowadzącym cykl programów telewizyjnych „Prepersi – gotowi na wszystko?
Organizatorami obchodów Tygodnia Bibliotek są: Gmina Międzyzdroje, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Instytut Książki w ramach realizacji Dyskusyjnych Klubów Książki, Przedszkole ?Morskie Skarby?, Ośrodek Pomocy Społecznej Międzyzdrojach i Hotel Aurora Family & SPA.

Biblioteka Międzyzdroje