Majówka w Kamieniu Pomorskim


Już w ten wtorek, 2 maja obchodzimy Święto Flagi. Z tej okazji o godz. 10.00 spod Hali Widowisko-Sportowej ruszy Rajd Rowerowy Kamień Pomorski ? Dziwnów. Wszyscy, którzy dotrą na metę otrzymają ciepły poczęstunek, aby nabrać sił na powrót, gdyż po południu na terenie mariny czekać będą kolejne atrakcje. O godz. 16.00 rozpoczną się biegi przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych ? na wszystkich czekać będą medale, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Po biegu zapraszamy na ciepły poczęstunek. O godz. 18.00 odbędzie się symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, a następnie zawody kajakowe, w których udział wezmą osoby zaproszone przez włodarzy miasta.
O godz. 19.00 rozpoczną się występy artystyczne. Czas ubarwią nam słuchacze Stowarzyszenie UTW, zespół Relax oraz podopieczni Kamieńskiego Domu Kultury.

Następnego dnia zapraszamy na uroczystości związane z 226. Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kamieńskiej katedrze. Dalsza część uroczystości odbędzie się o godz. 11.15 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kamieniu Pomorskim, gdzie po oficjalnych przemówieniach władz samorządowych delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły.
Ponadto w poniedziałek 8 maja br. przypada 72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Obchody upamiętniające te wydarzenia rozpoczną się o godz. 11.00 na cmentarzu wojennym. W programie uroczystości przewidziano polową mszę świętą w intencji ojczyzny, oficjalne przemówienia, Apel Pamięci, występ uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach majowych.

Urząd Miejski, KDK, Powiat Kamieński