Zapowiedź spotkania z Iloną Felicjańską


Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zaprasza na spotkanie autorskie z Iloną Felicjańską, które odbędzie się 27 kwietnia 2017 (czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Ilona Felicjańska była modelką, uczestniczką konkursów piękności, w 1993 roku została II wicemiss Polonia. Przez wiele lat zajmowała się modelingiem, brała udział w pokazach mody w kraju i za granicą. Pracowała u wielkich kreatorów mody jak Pierre Cardin czy Calvin Klein, a także u polskich projektantów mody Teresy Rosati czy Macieja Zienia. Była ambasadorką takich marek jak MaxMara czy Alfa Romeo. Przez kilka lat wspólnie z Mariuszem Szczygłem prowadziła program telewizyjny ?Na każdy temat?. Wystąpiła w programach rozrywkowych m.in. w ?Tańcu z gwiazdami ? czy ?Celebrity Splash?.
Zajmuje się działalnością biznesową i prowadzi fundację ?Niezapominajka?. Fundacja ta kieruje swoje działania do osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz ofiar wypadków. Ilona Felicjańska angażuje się w wiele kampanii społecznych m.in. ?Pamiętaj o samokontroli? gdzie mówi o profilaktyce chorób nowotworowych. W 2011 roku publicznie przyznała się do choroby alkoholowej. W 2013 roku ukazała się jej debiutancka powieść ?Wszystkie odcienie czerni?. Napisała także ?Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy? , gdzie pokazuje mechanizmy uzależnienia i zgubną łatwość, z jaką wpadamy w nałóg. Swoim życiem daje dowód, że można być alkoholikiem niepijącym i szczęśliwym. Autorka w ostatniej książce pt. ?Znalazłam klucz do szczęścia?? na własnym przykładzie ukazuje, że nie ma takiego upadku, z którego nie dałoby się podnieść.
Ilona Felicjańska podczas spotkania w międzyzdrojskiej bibliotece opowie o swoim życiu, bodźcu do pisania, rozterkach, troskach, ale także o szczęściu i drodze do niego.
Zapraszamy
Biblioteka Międzyzdroje