Zapraszamy publiczność Kamienia Pomorskiego i okolic do przeżycia magicznego spotkania z gitarową muzyką brazylijską!


Młodzi, wykształceni brazylijscy muzycy Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, związani ze sobą i muzyką od najmłodszych lat przyjadą na zaproszenie Kamieńskiego Domu Kultury aby dać klimatyczny koncert oraz snuć opowieści o muzyce brazylijskiej, w jednym z najpiękniejszych miejsc Kamienia Pomorskiego – w wirydarzu Katedry.
Będzie klimatycznie i swobodnie.

10 sierpnia, 19:00
Wstęp: 5 zł – Ilość miejsc ograniczona.
WIRYDARZ KATEDRY w Kamieniu Pomorskim

„GUANDUO to bardzo oryginalny i kreatywny duet, który otwiera nową ścieżkę dla brazylijskiej gitary. Przedstawiają także kilka stylistycznych odniesień do brazylijskiej muzyki popularnej oraz języka klasycznego. Szczęśliwi ci, którzy mogą słuchać tego duetu! ”
– Yamandu Costa

O Guanduo Brazil:

Guanduo to duet muzyków Eduardo Pinheiro i Juliano Camara, brazylijskich gitarzystów, kompozytorów i przyjaciół od najmłodszych lat. W 2015 wydali pierwszy album „Inventos”, który zdobył, dzięki krajowym nagrodom, uznanie za repertuar wysokiej jakości i śmiałość aranżacji.
Duet występował już na najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, takich jak Instrumental SESC Brasil, MIMO Festival i Savassi Festival.

Obecnie Eduardo i Juliano mieszkają w Niemczech, gdzie zostali zaproszeni do organizacji warsztatów i koncertów na różnych festiwalach, wernisażach i salach muzycznych w Europie. W lutym 2019 roku wydali swój drugi album „Música Disfarçada de Gente” z udziałem 16 gości z kraju i zagranicy. W 2019 roku duet został nagrodzony najlepszym zespołem w konkursie Eco BASF muzyki kameralnej organizowanym przez Hochschule für Musik Dresden (Niemcy).

https://www.youtube.com/watch?v=IlU12AFNmLo – Tarde de Carnaval (Juliano Camara)
https://www.youtube.com/watch?v=W8pFIo6A3ak – Samba Noturno (Juliano Camara)
https://www.youtube.com/watch?v=B-lOz8mPkRY – Suíte Imaginária (Eduardo Pinheiro)